Ponúkame najlepšie zabezpečenie na trhu.

Profi e-mail na vlastnej doméne

Zásady bezpečného e-mailu

Vďaka výraznému rastu počtu útokov na e-mailové schránky je potrebné venovať bezpečnosti vášho e-mailu zvýšenú pozornosť. Váš e-mail je vašou online indetitou, ktorá môže byť ľahko zneužitá na rozosielanie SPAMu alebo dokonca na páchanie trestnej činnosti. Aby boli tieto riziká minimalizované, je potrebné dodržiavať nižšie uvedené zásady bezpečného e-mailu, ktoré patria medzi tie úplne najzásadnejšie.

1.

Silné heslo je základom bezpečnosti

Nepodceňujte silu hesla a jeho pravidelnú zmenu. Vo väčšine prípadov k zneužitiu e-mailu dochádza prelomením hesla vďaka jeho jednoduchosti. Pokiaľ si nie ste istí, ako také bezpečné heslo vytvoriť, odporúčame si prečítať návod Bezpečné heslo k e-mailovej schránke

2.

Používajte dvojfaktorovú autentizáciu a obmedzte prístup z aplikácií tretích strán

Webové rozhranie ZONER Webmail ponúka oboje. Dvojfaktorovú autentizáciu, a tiež možnosť obmedziť prístup cez IMAP, POP3 a SMTP protokol. Pokiaľ už z nejakého dôvodu potrebujete poštu administrovať cez poštového klienta ako je napr. Outlook, Thundebird a pod., používajte ich aktuálne verzie a výhradne len šifrované spojenie.

3.

Zabezpečte si e-mail proti jeho falšovaniu

Veľkým problémom e-mailu je fakt, že ktokoľvek ľahko môže podvhrnúť adresu odosielateľa. SPAMer teda smelo ako odosielateľa uvedie váš e-mail. Tomuto treba zabrániť a využiť bezpečnostné mechanizmy ako je SPF, DKIM a DMARC, ktoré pomáhajú overiť pravosť odosielateľa. Od roku 2016 aktivujeme pri novo zriadených službách SPF a DKIM automaticky. Kontrolu nastavenia vykonáte cez zákaznícku administráciu alebo v samotnom webmaile.

Co je to DNS?
4.

Neklikajte na odkazy a neotvárajte prílohy od neznámych odosielateľov

V e-maile sa vám môžu často objavovať podvodné e-maily, ktoré budú obsahovať phishing, ransomware a iné typy malware. Tie vás môžu značne poškodiť. Dôrazne preto odporúčame neklikať na odkazy a neotvárať prílohy od neznámych odosielateľov. Rozhodne nie, bez predchádzajúceho preverenia pomocou antivírusových či anti-malwarových nástrojov.

5.

Používajte viac e-mailových adries

Jednu e-mailovú adresu môžete používať ako osobnú a ďalšiu pre registráciu do internetových služieb. Takto cielene nasmerujete prísun reklamných oznámení len do jednej schránky. Ďalej týmto diverzifikujete riziko, že pokiaľ útočník prelomí jedno z vašich hesiel, nebude mať prístup ku všetkým informáciám naraz.

6.

Neposielajte e-mailom heslá ani údaje k platobnej karte

Jedno z najzákladnejších pravidiel. Bohužiaľ sa stále nájde množstvo užívateľov, ktorí ho nedodržujú. Ak už potrebujete poslať heslo či iné citlivé údaje, využite na to bezpečnejšie komunikačné kanály ako je SMS alebo WhatsApp.

7.

Pomáhajte v boji proti SPAMerom

Akýkoľvek nevyžiadaný mail, ktorý by nebol zachytený našou kontrolou, nám reportujte do našej SPAMlaboratória. Pomôžete tým k zdokonaleniu nášho antispamového systému aj ďalším používateľom, ktorým sa už nedoručia.

Co je to DNS?